logo
 menu

Je možné pojistit domácnost i z dovolené v zahraničí?

Napsal
19.09.2022

Na dovolené je najednou více času přemýšlet. Ideální by bylo nemyslet vůbec na nic a jen odpočívat. Ale tak náš mozek nefunguje. Myšlenky často utíkají do překvapivých končin. Stane se, že začnete řešit koupi nové ledničky, naplánujete výměnu brzd vašeho rodinného auta, nebo limity pojištění domácnosti.

V horším případě se stane, že si bez souvislostí z ničeho nic uvědomíte, že vám vypršelo pojištění domácnosti. Co s tím ale stovky kilometrů daleko dělat? Pojištění domácnosti se dá naštěstí vyřešit i takto na dálku. Domů už se můžete vrátit doslova s novou smlouvou na pojištění domácnosti v kapse.

Pojištění domácnosti ze zahraničí

Katastrofické scénáře hoďte na dovolené za hlavu, pojištění domácnosti jde zařídit snadno online nebo i telefonicky. Sjednání pojištění domácnosti nebo pojištění nemovitosti nebývá naštěstí už spojeno se zbytečnou administrativou. Není potřeba dokládat výpis z katastru nemovitostí, stavební povolení, nebo kolaudační rozhodnutí. Vše zařídíte jednoduše.

Co k tomu budete potřebovat? Prakticky bude v počátku stačit uvést vaše osobní údaje a informace o pojišťované domácnosti (adresa, rozloha). Pojišťovně nebo zprostředkovateli také zašlete kopii vašeho občanského průkazu.

Fotografování mořské hvězdice na mobil.
K focení zážitků z dovolené uděláte jen pár snímků vaše občanského průkazu a podepsaných smluv a můžete mít pojištění sjednané.

Jak na pojištění domácnosti ze zahraničí?

Sjednání probíhá online, vlastně nehraje roli, kde se právě nacházíte. Jen vyplníte požadované údaje, nebo je nadiktujete zprostředkovateli. Odsouhlasíte si cenu a do e-mailu vám dorazí dokumenty k pojištění. Pro platnost pojištění u většiny pojišťoven stačí uhradit pojistné uvedené ve smlouvě.

Smlouvy vám obvykle ještě přijdou poštou, u některých pojišťoven jen e-mailem. Pojistné smlouvy je potřeba podepsat a dodat na pojišťovnu. Opět závisí na pojišťovně, ale mnohdy stačí poslat zpět naskenovaný dokument.

Tip Dokumenty nemusí být nutně uložené v souboru PDF. Stačí i formát JPG. Vystačíte si i s fotografií smlouvy z vašeho mobilního telefonu.

Co si sjednat?

Ještě než se pustíte do sjednávání online nebo telefonicky, uvědomte si rozdíl v pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti:

  • pojištění domácnosti představuje pojištění vnitřního vybavení. Standard je elektronika, nábytek, oblečení, hračky.
  • pojištění nemovitosti se vztahuje na budovu a předměty pevně s budovou spjaté. Tedy podlahy, okna, dveře, střechy. Dále také zahrnuje pojištění vedlejších staveb jako je garáž, bazén, přístřešek.

Blíže si o pojištění domu a domácnosti přečtěte v našem článku.